Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

INETA Professional Hit!

Merhabalar,
Yazılım alanındaki yeni teknolojilerle sizleri bulustururken biraz daha agır teknik icerikli etkinlikler isteniyormuş bu tip etkinliklerin sonunda doldurulan değerlendirme formlarında. INETA da bunun icin yazgelistir.com, csharpnedir.com ve nedirtv.com editor gruplari ile beraber INETA Professional Hit‘i hazırladı.

Birlikte 2 gunluk ucretsiz yazılım seminerleri kampını inceleyelim. İlgilenenler 24-25 Ocak‘ta İstanbul, Microsoft Ofisin‘e bekleniyor:)

INETA Professional Hit Seminerleri detayları:

İki günlük bir etkinlik dizisi ile bu sefer Microsoft binasında buluşuyoruz. Fakat farklı bir şeyler var! Türkiye’de ilk defa tamamen Level 300 ve üstü oturumlardan oluşan halka açık bir aktivite yapıyoruz. Gelin bu konuyu biraz açıklığa kavuşturalım ve şu Level konusuna göz atalım.

  • Level 100: Bahsi geçen konuya giriş ve genel anlatım içerir. Katılımcıların oturumun konusu ile ilgili herhangi bir bilgi birikimine sahip olmadıkları ön görülür.
  • Level 200: Level 100 bilgisine sahip olunduğunu ve buna ek olarak anlatılacak konu ile ilgili genel bir bilgi birikiminin katılımcılarda olduğu var sayılır. Genelde bu oturumlarda anlatılan teknolojilerin detayları ve kullanım alanları ile ilgili gerçek hayat senaryoları işlenir.
  • Level 300: Anlatılacak konu ile ilgili Level 200 bilgisine sahip olunduğu düşünülür. Bu oturumlarda bahsi geçen teknolojilerin uç noktada kullanımına dair örnekler derinlemesine işlenir.
  • Level 400: Bu oturumlar uzmanından uzmanına oturumlardır. Anlatılan teknoloji ile ilgili en gelişmiş ve üst seviyeli bilginin aktarıldığı bu oturumlar ürünlerin üst sınırlarını zorlayan oturumlardır.

Gördüğünüz gibi normal şartlarda bizim INETA tarafındaki etkinliklerimiz ağırlıklı olarak Level 100 ile Level 200 arasında dolaşıyor. Genel olarak baktığımızda bu seviyenin üzerinde etkinliklerin eksikliğini sizler de değerlendirme formlarında defalarca dile getirdiniz. INETA Professional Hit tamamen uzmanlara hitap eden Level 300 ve Level 400 oturumlar içeriyor. Bu kapsamda giriş seviyesi bir beklenti ile etkinliğe gelmemekte fayda var. Giriş seviyesi için yakın zamanda bir etkinliğimiz daha olacak.

Program içeriğimiz ve oturumların seviyeleri şu şekilde;

24 Ocak

10.00-12.30 Silverlight ile Veri Uygulamaları – Daron Yöndem – Level 300
13.00-16.00 ADO.NET Data Services – Burak Selim Şenyurt – Level 300
16.30-18.00 SharePoint üzerinde özel kolon geliştirmek – Nezih Tınas – Level 400

25 Ocak

10.00-12.30 Derinlerde C# 3.0 – Burak Selim Şenyurt – Level 300
13.00-15.00 ASP.NET AJAX 4.0 – Daron Yöndem – Level 300
15.30-18.00 Asp.Net Application ve Page LifeCycle – Oğuz Yağmur – Level 300

Etkinlik Microsoft İstanbul ofisinde olacak. Adres şu şekilde; Bellevue Residence, Levent Mahallesi Aydin Sokak, No: 7 Levent

Etkinliğe katılabilmeniz için aşağıdaki adresten kayıt olmanız gerekiyor.

http://daron.yondem.com/kayit/

Çok yakında giriş seviyesi etkinliklerde de görüşmek üzere.

Advertisements

January 20, 2009 - Posted by | INETA Professional Hit

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: