Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

SUN’dan Açık Kaynak Günleri

Yoğun istek üzerine yazıyorum, SUN Microsystems adlı dünyaca ünlü bilişim şirketinin Türkiye ayağında açık kaynak günleri düzenleniyor… Nerede mi? Tabiki İstanbul, yok bi de İzmir’de yapacaklardı:). Neyse tatile girerken belki aramizdan sirf bu is icin giden olur belli olmaz, bilim aşkına yapan olur bence bunu, göreceğiz..

Sun Microsystems Açık Kaynak Kod dünyasına yatırım yapan ve bu trendin en büyük savunucularının başında yer almaktadır. Bu kapsamda, Sun Microsystems Türkiye olarak “Sun’dan Açık Kaynak Günleri ” temalı bir günlük ücretsiz atölye çalışmalarına bu ay itibariyle başladığımızı bildirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Karşılıklı görüşlerin paylaşıldığı interaktif bir ortamda gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızı en çok talep gören yazılımlarımız olan GlassFish ve MySQL ile başlatıyoruz. Kurumsal Uygulama sunucusu olarak GlassFish, kolay kullanımı ve yüksek ölçeklenebilirliği sebebiyle Ericsson gibi bir çok dünya devi tarafından kullanılan bir uygulama sunucusudur.

Diğer tarafta dünyanın en popüler açık kaynak kodlu veritabanı olan MySQL, Sun alımı sonrasında çok farklı kitlelere erişerek, hergün artan kullanıcı sayısıyla bizim en önemli ürünlerimizden biri haline gelmiştir.

Her ayın 3. haftası Perşembe günü düzenleyeceğimiz bu etkinlikler dizisi ‘hands on’ çalışma gerektirdiğinden katılım 20 kişi ile sınırlandırılmıştır.

Katılmak için kartvizit bilgilerinizi en kısa sürede selen.guraydin@sun.com adresine gönderebilirsiniz, katılım kaydınıza ilişkin size geri bildirimde bulunulacaktır.


22 Ocak 2009
Sun Microsystems Türkiye Ofisi
Eski Büyükdere Cad. Park Plaza No:14 Kat:7 Daire:18 Maslak İstanbul

kaynak: SUN Microsystems

Advertisements

January 15, 2009 - Posted by | açık kaynak, egitim, Sun Microsystems

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: