Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

Aradığınız Blog’a şu anda ulaşılamıyor..

Merhabalar,
Bu sıralar biraz yoğunum boş bir vaktimde yaptıklarımdan söz edeceğim ancak bu konuya değinmezsem olmaz diye düşündüm, zira bir yerde beni de ilgilendiren bir konu bu Blogspot’un engellenmesi..
Haber şöyle..

“İnternet dünyasının kişiselleşmesinde büyük rolü olan ve Web 2.0 dünyasının en yoğun şekilde kullanılan internet günlüğü (Weblog, Blog) servisi blogger.com‘a Diyarbakır 1. Sulh Ceza Mahkemesi 20.10.2008 tarih ve 2008/2761 sayılı kararı gereği erişim engellendi.

Servisin ana etki alanı blogger.com ile birlikte kullanıcıların günlüklerini yayınladıkları alt etki alanlarını barındıran blogspot.com etki alanına da erişim tüm alt etki alanları ile birlikte engellendi.

TÜRKİYE’DEKİ KULLANICI SAYISI ÇOK
Servis, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyordu, daha önce kapatılan internet günlük servisi wordpress.com gibi, blogger.com’un da Türkiye’de azımsanmayacak kadar çok kullanıcısı bulunuyor.”

kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/463683.asp

“Aradığınız Blog’a şu anda ulaşılamıyor..Lütfen daha sonra tekrar deneyin..”
Eger Türkiye’de yaşıyorsanız yakında buna benzer sözlü ve yazılı iletiler almaya başlayabilirsiniz gibime geliyor…

Bildiğiniz üzere şu sıralar blogspot ve blogger’a erişim mahkeme kararıyla engellendi..
Peki sebep ne? Blog üzerinden yasal olmayan maç yayınları veriliyormuş.. İyi de bizim günahımız ne..? Zaten Türkiye’de bu internet yasağı konusunda aklımın yatmadığı noktalar var.. Internet’i ne sanıyorlar bilmiyorum ancak bu öyle yasakla önleyebilecekleri bir iş değil ki. Hadi diyelim önleyebiliyorlar, pire için yorgan yakmak ne kadar doğru onu da yetkililerin düşünmesi gerekir bence. Önce yasak yayın yapan blog sayısına ve Türkiye’de blog kullanan kişilerin toplam sayısına bakmalı ve kaç kişi için kaç kişiye yasak koyduklarını tekrar düşünmeliler..

Neyseki ben kendi çapımda blogumu takip etmek için bir önlem almıştım daha önceden..
Eee memleketin hali malum, birşeyler yapmak lazım dimi ama:)
Daha önceleri bahsettiğim bir yazımda da söylediğim gibi Türkiye’yi Amerika’daki Silikon Vadisi’nde başarıyla temsil eden arkadaşımız Emre Sokullu’nun iyi de para kazandığı projesi olan Grou.ps üzerinden de yayına devam ediyorum. Oradaki adresim
http://grou.ps/numangoceri ile grubuma üye olabilir, yazılarımı takip edebilir, hatta ilgili bölümlerden bilgi paylaşımı ve sosyalleşme olanakları yakalayabiliriz.
Blogum http://grou.ps/numangoceri/blogs adresinde sizlerle buluşmaya devam ediyor. Umarım burayı da kapatmazlar yoksa bir C planım henuz yok açıkcası:))

hoşçakalın..

Advertisements

October 26, 2008 - Posted by | blogger, blogum, blospot, engellendi

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: