Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

Fanta Gençlik Festivali – İzmir

26 Temmuz Cumartesi günü İzmir Enternasyonel(ki International’dan geliyor:)) Fuar’ında gerçekleşen Fanta Gençlik Festivalindeydim. Beyazıt Öztürk(yani bizim Beyaz abimiz), Emre Aydın ve Sertab Erener’le bir İzmir’li olarak çok keyifli vakit geçirdik. Tamam kabul ediyorum aslında çok da keyifli değildi, konser alanı katılan müzikseverler için bence yetersizdi, buna bir de Cornetto, Nokia ve (tabiki) Fanta’nın açtığı standlarla alan iyice daraldı diyebilirim. Ancak sahnedekiler gerçekten “show” yaptılar.

Beyaz için bir şüphem yoktu zaten çünkü adam bu “show” işini çözmüştü. Bazı espirileri Emre Aydın üzerinden yapsa da dinleyenleri bayağı bi güldürdü. Konserin açılışında ve aralarda sahneye çıkan Beyazıt ilk başta oraya gelen dinleyicilerin çokluğunu görüp bunun yine bir kamera şakası olup olmadığını anlamak için kendi çapında bir de test yaptı. (Büyük bir çoğunluğun bir araya gelmesiyle söylenen ortak bir parçanın nakaratını hep bir ağızdan söylersek bizim sahici dinleyici olduğumuza inanacaktı) Bu sebeple Emel Sayın’ın şarkısına bir giriş yaptı veee .aaaaaahaaaaaaaAH..aaaaAH çile bülbülüm …. ALLAH sesi çıkınca hepbir ağızdan tamam dedi ve ikna oldu:).

Ardından Emre Aydın sahneyi devraldı ve gençlerin diline pelesenk olmuş şarkılarının yanısıra Barış Manço’dan Anlıyorsun Değil mi?, Yeni Türkü’den Yağmur’un Elleri, Levent Yüksel ve Sezen Aksu gibi sanatçıların beğenilen parçalarını yorumladı ve gayet de güzeldi bence. (Açıkçası ben ilk gittiğimde sadece Emre Aydın şarkısı dinleyeceğimi bekliyordum ancak böyle iyi oldu gerçekten).

Vee yine Beyaz sahnede ve bu kez Emre Aydın’ı uğurlayıp(Beyaz’ın sözüyle sütünü içirip yatırdıktan sonra:)) Sertab Erener’i dinleyenleriyle buluşturacaktı. Ancak Beyaz, Emre Aydın’ı yolcu etmeden önce konsere katılan tüm kızlar adına bir soru sormak istiyordu sevilen popçuya. Sorusu şöyleydi: “Emre sence… sence ben yakışıklımıyım?” dedi 🙂 Evet tüm kızlar adına adam yakışıklılığını teyit ettirmek istedi:) Ondan sonra güz döneminde olabilecek Beyaz Show gezisini de bu dönemki listeme almayı düşündüm.
Şimdi de Sertab Erener muhteşem şarkılarıyla bizlerleydi. Onunla ilgili söyleyecek fazla birşey yok zira kendisi bize Eurovision’da, her ne kadar artık onun bir ses yarışması olmadığı söylense de, birincilik kazandırmış ve yıllardır bir çok güzel şarkıya imza atan bir kişidir. O yüzden herkes sertabın eski ve yeni şarkılarına hepbir ağızdan eşlik etti.
Velasılı bu haftasonunu da böyle geçirdik… Hadi yaa daha bir Chat uygulaması yazıcan diyen bir Numan vardı içimde, bu yüzden tez elden bu konser modundan kurtulmaya çalıştım, ama paylaşmadan da geçmek istemedim;).
Advertisements

July 28, 2008 - Posted by | Fanta Gençlik Festivali - İzmir

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: