Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

Bilişim Dergimizi Kuruyoruz!!

Merhaba arkadaşlar,
Bir dönemdir plandığım bilişim dergisi çıkarma fikrinde nihayet somut bir adım atmış bulunmaktayım. Konu ile ilgili arkadaşlarımla görüşmelerim sonucunda dergiyi çıkarmamız için sona yaklaşmış bulunmaktayız. İlk olarak dergimiz elektronik ortamda hayat bulacaktır, ardından alınan reklam ve sponsor gelirleriyle Türkiye’de yer edinmiş büyük bilişim dergilerine rakip olma düzeyine erişmeyi amaçlamaktayız. İzmir’de okuyor ve ikamet ediyor olmam sebebiyle derginin merkezini İzmir, ileride somut bir şirkete dönüştürdüğümüzde de Türkiye’nin yakın gelecekteki Bilişim vadisi olarak düşündüğümüz Urla Teknokent’de bir yerimiz olmasını amaçlıyorum. Fakat dergide görev alacak arkadaşların illa İzmir’de ikamet etmesi gerekmez, zira bilişim dergisi kuruyoruz ve pek hala işlerimizi bilişimin nimetlerini kullanarak uzaktan da halledebilmemiz mümkün.
Derginin bilişim sektörüne iyi bir giriş yapması için çok çalışmamız, yoğun araştırmalar yapmamız gerektiğinin farkındayım, bu amaçla ülkemizde yada yurtdışında çalışan veya okuyan ve bu sektöre ilgisi olan, araştırma yapmayı seven-bilen arkadaşlarımıza ihtiyacımız var. Araştırma ağımız ne kadar geniş olursa o kadar başarılı bir giriş yapacağımız kanaatindeyim bilişim dünyasına. Bu sebeple benimle şimdilik gönüllü olarak çalışabilecek takım arkadaşlarıma ihtiyacım var. Bunun için adayların birer özgeçmişlerini “Bilişim Dergisi Başvuru” başlığı altında bana(numangoceri@yahoo.com) göndermeleri konu bölümüne de konu ile ilgili fikirlerini, bilgilerini ve eğilimlerini yazarlarsa sevinirm. Değerlendirme sonucu aramıza katılan arkadaşlarımızdan yönelimlerine göre çeşitli bölümler oluşturmayı planlıyorum, şöyle ki; Bilişim dünyasının iki dev ülkesi olan Amerika ve Japonya dan sorumlu bir dış temsilci takımı oluşturmak, Türkiye’deki bilişim dünyasına ayırdığımız bir bölümden sorumlu bir grup, gelecek yenililklerden, teknolojinin geldiği noktaları değerlendirecek köşe yazısı niteliğinde konu ile ilgili bir grup oluşturmayı planlıyorum. Bu grupların birbirleri ile sürekli iletişim içinde olması amacıyla tanıdığınız ve konu ile ilgili olan arkadaşlarınız varsa grup şeklinde de bir başvuru yapıp planlarınızdan söz edebilirsiniz. Bir de tüm bunları derleyip toplarlayacak ed.tör arkadaşlara ve reklam,sponsor gibi yerlerden gelirler elde etmeye çalışacak bir iletişim grubuna ihtiyacımız olacak, bu sayede çalışan arkadaşlarımızın düzenli bir miktar para kazanması da mümkün olacak.
İlk aşamadaki planlarım bu şekilde, yorumlarınızı, düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim, dergimizi geliştirmek sizin elinizde. Başvurular için geç kalmayınız çünkü en geç bu yaz sonuna kadar dergimizi çıkarmayı düşünüyoruz.
İlginize şimdiden teşekkür ediyorum,
saygılarımla,
Numan GÖÇERİ
Advertisements

June 22, 2008 - Posted by | başvuru, bilişim dergimizi kuruyoruz, katılın, numan göçeri

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: