Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

Sonuçta Birinciyiz!

11.05.2008

Ülkemiz son zamanlarda hangi konularda dünyada nerelerde diye bir bakayım dedim ve çıkan sonuçları görüdüğümde bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum kendimde.

İlk olarak şu anda sizin de kullanıyor olduğunuz “internet” e bir bakayım dedim bakalım dünyanın neresindeyiz. Çok ilginç bir sonuçla karşılaştım, dünyada ikinciyiz…Evet yanlış duymadınız ülkemiz, internette dünyanın 2. sırasında yer alıyor. Fakat çok sevinmeden size bir haber vereyeyim, bu dünyadaki üst sıralarda yer alan derecemiz maalesef interneti kullanım alanında değil, en pahalı geniş bant kullanım alanında. Yani eğer siz Türkiye üzerinden internete giriyorsanız Dünyanın en pahalı ikinci internetini kullanıyorsunuz demek oluyor.

Fakat bu sizi üzmesin çünkü bir başka konu var ki onda birinciyiz. Sırf bu geniş bant internet kullanımında ikinci oldğumuzdan dolayı yaşadığımız ezikliği gidermek amacıyla veriyorum bu bilgiyi de. Türkiye Cumhuriyeti dünyada akaryakıt konusunda birinci. Evet bunu da yanlış duymadınız, ülkemiz yapılan araştırmalar sonucu tüm ülkeleri geride bırakıp birincilik koltuğuna yerleşmiş. Türkiye dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanmaktadır.

Son baktığım konu da iletişimdi ve bir ne göreyim. Ülkemiz iletişim konusunda da dünyada birinciliği çekiyor. Ülkemiz dünyanın en pahalı iletişim vergisini ödemektedir. Yani bu demek oluyor ki kullandığnız ev veya cep telefonlarında dünyanın en değerli görüşmeleri yapılmaktadır.

Neye baksam dünyada bir derecemiz var.(Ayrıca ikincilikten aşağısını da kabul etmiyoruz söyliim.)

Genel klansmanda dünyada birinciyiz, öyle yada böyle sonuçta birinciyiz. Ha bu iyi mi onu bilemem ama dünyada finans konusunda bir araştırma yapıldığında çıkarılan tablolarda ilk sıralarda yer almak ülkemiz için bir tanıtımdır diyorsanız onu bilemem. Düşünsenize bu sayede ülkemizi bilmeyen kalmıyor. En pahalı akaryakıt kullanılan ülke, en pahalı iletişim vergisi ödeyen ülke vs…

Konu ile ilgili şunlar geldi ilk aklıma. Gerçi daha önce bir yerlerde de görmüştüm. Minik stickerların üzerlerine “Bu Araçta Dünyanın En Pahalı Akaryakıtı Kullanılmaktadır.” yazıldığını bir kaç otomobilde görmüştüm. Bir girişimci olarak bu sektörü genişletmeyi düşünüyorum. Şöyle ki;
Evde, otomobilde, bilgisayarınızda, ev ve cep telefonlarınızda yapacağımız küçük stickerlara şunun gibi yazılar yazıp aksesuar olarak satışını sağlamamız mümkün:
“Bu Araçta Dünyanın En Pahalı Akaryakıtı Kullanılmaktadır.”
“Bu Telefonla Dünyanın En Pahalı Görüşmeleri Yapılmaktadır.”
“Bu bilgisayardan dünyanın en pahalı(şimdilik ikinci) internetine girilmektedir.”
vs. vs. vs.

Yaw şu meksikayı da bi geçsek en pahalı internet kullanan ülke olacağız ama hala ikincilikle nasıl yetiniyoruz anlamış değilim. Halbuki biz bu konularda ikinciliği pek hazmedebilen bir millet değiliz. Neyse bakanlarımız(böyüklerimiz) konuya bir el atıp bizi o konuda da birincilik kürsüsüne oturtacağından hiç şüphem yok.
Velasılı, öyle yada böyle, bazı konularda ülke olarak “Sonuçta Birinciyiz!”.

Advertisements

June 19, 2008 - Posted by | akaryakıt, internet, Sonuçta Birinciyiz, vergi

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: