Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

Beyin Kanaması nasıl anlaşılır?

05.06.2008

Bana gelen maili olduğu gibi iletiyorum, belki hayatı kurtarılacak kişi siz olacaksınız?Lütfen okuyun ve dagitin, belki siz de bir kisinin hayatini kurtarabilirsiniz. Lütfen çok dikkatle okuyunuz.
Mangal yaparken aniden Sinem’in ayagi takildi ve düstü. Hemen Ambulans’a haber vermek istedilerse de Sinem buna karsi çikti – kendisini iyi hissettigini ve düsmesine sepeb olarak da ayakkabilarinin yeni oldugunu gösterdi. Biraz titrek ve solgun göründügünden, arkadaslari üstünü basini temizlemeye yardimci oldular ve önüne dolu bir tabak koydular, çünkü elindeki tabagi düsürmüstü. Sinem aksama kadar digerleriyle birlikte eglenmeye devam etti. Esi aksam oldugunda hepimizi arayip Sinem’in hastaneye kaldirildigini haber verdi. Aksam saat 23:00’te Sinem vefat etmis. Meger Mangal yaparken Beyin Kanamasi geçirmis. – Eger herhangi biri bunun bir Beyin kanamasi oldugunu anlasaydi Sinem bugün hayatta olurdu. Lütfen ekteki yaziyi dikkatle okuyunuz: Bir Nöroloji Uzmani söyle der: Önemli olan Beyin kanamasi teshisini koymak ve 3 saat içerisinde bunu tedavi ettirmek, ki bu hiç de kolay degil. Beyin kanamasi oldugunu anlamak için asagidaki dört adimi uygulamak gerekir: Beyin kanamasi semptonlarini anlamak çok zor olabilir. Fakat bu konuda bilgisiz olup beyin kanamasi geçiren kisiye müdahale edilmezse, beyini çok ciddi zararlar görebilir. Doktorlar, artik herkesin asagidaki 4 adimi uygulamakla, bunu kolayca anlayabilecegini söylemektedir.
1-Kisinin gülümsemesini istemek (eger yapamazsa = Felç demektir)
2-Kisinin çok basit bir cümle söylemesini istemek (‘Bugün çok güzel bir gün’) gibi.
3-Kisiden her iki kolunu birden kaldirmasini istemek .
4-Kisiden dilini disari çikartmasini istemek .
Eger yamulmussa bu da felç geçirdigine isarettir. Eger kisi bu dört adimdan birini yerine getiremiyorsa – ‘lütfen’ derhal acil Servise haber veriniz ve Doktora telefonda durumu izah ediniz.
Ünlü bir Kardiyolog – ‘Eger bu açiklama 10 kisiye ulasirsa, emin olun ki en az bir kisinin hayati kurtulur’ demis.
Advertisements

June 19, 2008 - Posted by | Beyin Kanaması

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: