Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

2. Özgür Yazılım Konferansı başlıyor

20-21 Haziran 2008TOBB ETÜ – Ankara
****
Linux Kullanıcıları Derneği’nin düzenlediği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nin destek verdiği 2. Özgür Yazılım Konferansı 20-21 Haziran 2008 tarihleri arasında TOBB ETÜ’de yapılacak.
Linux ve diğer özgür yazılımlar, son yıllarda bilişim dünyasındaki enönemli gelişmelere konu olmakla kalmamış, her sene giderek artan destekçileri, katkıcıları ve kullanıcılarıile ilgi görmeye ve gelişmeye devam etmiştir. Kişisel kullanımının yanında şirketlerin ve özellikle hükümetlerin dikkatini çekmiş, kalitesi, yaşam kalitesini yükseltmesi, yazılım geliştirme süreçlerini hızlandırarak maliyetleri düşürmesi ve güvenlik gibi birçok sebeple bu kurumlar özgür yazılımı seçmişlerdir. Ülkemizde de Linux ve Özgür Yazılımın tanınırlığı, bilinirliği ve bilgisayar teknolojilerindeki payı her sene giderek büyümektedir.
Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yazılım ve kamu başta olmaküzere birçok sektörde çok önemli projelerin düşük maliyetlerle, güvenilir ve etkin olarak gerçekleştirilmesini sağlayan özgür yazılımlar bilgisayar teknolojileriyle iç içe olan bütün kişi ve kuruluşlar için son derece önemli bir fırsat olarak göze çarpmaktadır.
Linux Kullanıcıları Derneği olarak sizleri hem ülkemizin hem de dünya genelinde bilginin paylaşarak çoğaldığı, beraber üretildiği, geliştirildiği bu dünyaya katkı vermeye çağırıyoruz.Konferansa katılım ücretsizdir.
Advertisements

June 19, 2008 - Posted by | 2.linux özgür yazılım konferansı

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: