Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

“İZMİR GÖNÜLLÜ TAKIMI” AB’YE GİRDİ

02.06.2008
BÜYÜKŞEHİR’İN “GÖNÜLLÜ TAKIMI” AB’YE GİRDİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Abla-Ağabey-Kardeş Projesi, artık ülke sınırlarını aştı. Proje, Avrupa Birliği bünyesindeki “Avrupa Gönüllü Hizmeti” programına akredite oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Mart 2007 tarihinden bu yana yürüttüğü Abla-Ağabey-Kardeş Projesi’nin elde ettiği büyük başarı, Avrupa Birliği’nin de dikkatini çekti. Projeye katılan gençlerin çatısı altında toplandığı İzmir Gönüllü Takımı, “Avrupa Gönüllü Hizmeti” programına dahil oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Abla – Ağabey – Kardeş Projesi kapsamında Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı’na “gönderen, ev sahibi ve koordinatör” kuruluş olarak 16.05.2011 tarihine kadar akreditasyon hakkı kazandı.
Bu gelişmeyle birlikte, İzmir’de yaşayan gönüllü gençler, Avrupa Gönüllü Hizmeti Projesi ile Avrupa’da da uluslararası düzeyde gönüllü hizmetinde bulunabilecek ve İzmir’de gerçekleştirilen projelerin uluslararası boyutlara taşınması sağlanacak.

AB Eğitim ve Gençlik Programları, Avrupa’daki gençlere hareketlilik olanakları sunmak, onların bilgi, beceri ve yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak, gençlerin toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırıp girişimci özelliklerini canlandırmak, toplumun tüm katmanlarında her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırıp eşitliği teşvik etmek ve gençlerin dayanışma duygularını güçlendirmek amacıyla başlatıldı.
Türkiye’de programın koordinasyonu T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı’na bağlı olarak çalışan Ulusal Ajans tarafından sağlanıyor.

Advertisements

June 19, 2008 - Posted by | AB, igt

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: