Numan GOCERI\’s Home Page

Hello World:)

20 DOLARLIK VAKİT

1.3.2008

20 DOLARLIK VAKİT
Adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken görmüş. Çocuk babasına: “Baba 1 saatte ne kadar para kazanıyorsun?” diye sormuş. Zaten yorgun gelen adam: “Bu senin işin değil!…” diye cevaplamış. Bunun üzerine çocuk: “Babacığım, lütfen, bilmek istiyorum.” diye ısrar etmiş. Adam: “İlla bilmek istiyorsan 20 dolar” diye cevap vermiş.
Bunun üzerine çocuk: “Peki bana 10 dolar borç verir misin” diye sormuş. Adam iyice sinirlenip: “Benim senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok, hadi derhal odana git ve kapını kapat!” demiş. Çocuk sessizce odasına gidip kapısını kapatmış. Adam sinirli sinirli bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder diye düşünmüş. Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşmiş ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşünmüş. Belki de gerçekten lazımdı.
Yukarı çocuğun odasına çıkmış ve kapıyı açmış. yatağında olan çocuğa: “uyuyor musun?” diye sormuş. Çocuk “Hayır” diye cevap vermiş. “Al bakalım istediğin 10 doları. Sana az önce sert davrandığım için üzgünüm ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim” demiş. Çocuk sevinçle haykırmış; “teşekkürler babacığım”
Yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkarmış. Adamın yüzüne bakmış ve yavaşça paraları saymış. Bunu gören adam iyice sinirlenerek: “Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun? Benim senin saçma oyuncaklarına ayıracak vaktim yok.” demiş. Çocuk: “Ama yeterince yoktu.” demiş ve paraları babasına uzatarak:
“İşte 20 dolar. 1 saatini alabilir miyim?” demiş.
Alıntıdır…

Advertisements

June 18, 2008 - Posted by | 20 DOLARLIK VAKİT

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: